logo

Vidya Mandir Ind. PU College

"Never buy gold; Earn it"


INTER HOUSE MATCHES 2019

Inter House matches was conducted in the month of August. The overall Championship was won by KARUNA House.

SL. No.Name of the eventPrize WinnersClassHouse
1 Volley Ball (BOYS) Winners Nayan L J IB NISHTA
Sai Kiran B IB1
Amogh A Shanbhag IB1
Pratham P Bandekar IB1
Nitish G Mande ID
Neerav V Patel IB
Dushyanthacharya G V IB
Gaurav N J IB
Kunjeti Dharanidhar Gupta IB
 
Volley Ball (BOYS) Runners Darshan U Moudghahya ID KARUNA
Gautham P Athreya ID
Abhishek V ID
Ranjeeth D ID
Anirudh S A IC
Yojith C IC
Manoj Narayan IA
Gourav S IC
Dhanush R IA
 
2 Basket Ball (BOYS) Winners Ujwal S C IIB1 DHARMA
Shreyas V IIC
Lalith P IIC
Shubham Singh IIB1
Mayur N IIB1
Dhruv Mohit Hegde IIB1
K Aditya IIB1
Samyam S Shetty IIB1
Surya K P IIB1
Basket Ball (BOYS) Runners Suhas K M IIB Sathya
Sameera K M IIB
Dhanush V IIB
Sushanth S IIA
Nityananda S IIA1
S Hemanth IIA1
Vishal V IIB
Ruthwik Narayan Reddy IIA1
Yashwanth M IIA1
 
3 Throw Ball (BOYS) Winners Ujwal S C IIB1 DHARMA
Monish S IIB1
Nikhil M Joshi IIC
Akash S IIB1
Aneesh S Rao IIB1
Avinash M Preetham IIB1
Aditya N IIB1
Adarsh Nayak S R IIB1
Samyam G Shetty IIB1
Praval P Bharadwaj IIB1
Tarun K IIB1
SL. No.Name of the eventPrize WinnersClassHouse
Throw Ball (BOYS) Runners Sai Kiran B IB NISHTA
L J Nayan IB
Gaurav N J IB
Nikhil K Nagavar
Rithesh K IB
Dushyanthacharya G V IB
Nitish G ID
Pratham P IB1
Karthik N
Darshith H
S Amith Raju ID2
Dhruv Deepak
 
4 Foot Ball (BOYS) Winners Chaitanya S Simha IIB Sathya
Ruthvik Narayan Reddy IIA1
Nehal M B IIA1
Rishab N IIA1
Karthik Thejendra IIB
Kishore N G IIA
Gokul Rajesh Naik IIB
Harshavardhan P IIA
Sushanth S IIA
 
Foot Ball (BOYS) Runners Mayur N IIB1 DHARMA
Avinash M Preetham IIB1
Aneesh S Rao IIB1
Monish S IIB1
Aditya N IIB1
Dhruv Mohit Hegde IIB1
Nikhil M Joshi IIC
Ujwal S C IIB
Chirag Bharadwaj IIB1
 
5 Volley Ball (Girls) Winners Sudeeksha K IIB Sathya
Prajna P Acharya IIB
Chaitra R IIA
Ananya S Vasisht IIB
Vasudha M IIB
Varsha V Karanth IIB
Poorvika C IIA1
Dhiya Praful Saula IIB
Sinchana IIA
 
Volley Ball (Girls) Runners Rachita S IB1 NISHTA
Srinidhi N IB
Sunidhi M IB1
Shreya Kulkarni IB
Saniha S Havanur IB
Manaswini A IB
Shreya V R IB
Harshitha R IB
Tanushree L Patel IB1
 
SL. No.Name of the eventPrize WinnersClassHouse
6 Throw Ball (GIRLS) Winners Neha S Patwardhan IIC1 Shanthi
Bhoomika S IID
Sneha L IID1
Deepti H P IID
Ananya Bhat IIC1
Harshitha R IIC1
Mrudula U V IID1
Shravani V IID
Sookta S Maiya IID
Lekhana S IID1
B Saishri IID
Varuni Nagesh IIC1
 
Throw Ball (GIRLS) Runners Chaitra R IIA Sathya
Sudeeksha K IIB
Vaishnavi N Venkatesh IIA
Ananya S Vasisht IIB
Haritha Nair J IIA
Meghana C IIA
Sanjana IIA1
Bhavana H A IIA
Harshitha C S IIA
Varsha V Karanth IIB
 
7 Basket Ball (GIRLS) Winners Saniha S Havanur IB NISHTA
Rachita S IB1
Manaswini A IB
Kiran R IB
Harshitha H Rao IB1
N Sai Aishwarya Reddy IB
Sanjana B A IB
 
Basket Ball (GIRLS) Runners Champa M IID Shanthi
Deepthi S Gowda IID
Sneha L IID1
Keerthana B IID1
Monisha P S IID
Tushaara B IIC1
Sahiti R IIC1
Lekhana Satheesha IID1